KONSAN ÜRETİCİMİDİR?

Konsan üretim, pazarlama ve satış faaliyetlerini kendi bünyesinde yapmaktadır ve üretim sürecinde kullandığı tüm makine ve techizatların yapımı ve patenti kendine aittir.

KONSAN SADECE TÜRKİYE'DEMİ ÜRETİM YAPAR?

Hayır.

Konsan üretimde kullandığı makinelerin patentlerine sahiptir ve bu özelliğinden dolayıdır ki Konsan kendi makinelerini kullanarak tüm dünyada lojistik oluşturması ve sıcak satışa imkan vermesi sebeiyle bazı merkezler açmıştır ve yeni merkezler açmaya devam etmektedir.

KONSAN İTHALAT VE İHRACAT YAPAR MI?

Evet.

Konsan hem kurmuş olduğu bazı iş potansiyellerini devam ettirip daha önemli konumlara getirebilmek hemde değişen şartlara uyum sağlayabilmek amacıyla ithalat ve ihracat yapmaktadır. İthalatın ihracatı karşılama oranı 0,15 düzeylerinde seyretmektedir.

KONSAN'IN POTANSİYELİ NEDİR?

Konsan yüzlerce iç pazar müşterisinin yanında elliden fazla ülkede devamlı ve değişken olarak ikiyüzden fazla müşteriye hizmet vermektedir.

KONSAN ÜRÜNLERİNİ NASIL DENEYEBİLİRİZ?

Bizimle iletişime geçip detaylı firma ve adres bilgilerinizi verdiğiniz zaman size numune katalog gönderebiliriz. İstendiği takdirde çeşitli metrelerde kağıt numunesini denenebilmesi amacıyla gönderebiliriz.

Daha büyük numune taleplerinde (palet düzeyinde) ilgili masraflar çerçevesinde gerekli şekilde gönderim yapılabilir.

SİPARİŞİ NASIL VEREBİLİRİZ?

İstediğiniz malzemenin kesinleşmiş detaylarıyla (ebat, renk, kalite, yüzey, delik, baskı, kalınlık vs.) bize e-mail veya faks ile talebinizi geçtiğinizde size hemen Proforma hazırlanır ve ödeme /termin detayları şekillendirilir.

Proformanın kabulünden itibaren ilgili malların üretimi üretim/termin şartları çerçevesinde başlar ve üretim sonuçlanana kadar ilgili personel (pazarlama veya ihracat sorumlusu) size periyodik olarak ve ayrıca istendiği zaman üretim ile ilgili bilgi verir.

SATIŞ VE SONRASI HİZMETLER NELERDİR?

Konsan gerek iç piyasada gerekse ithalat/ihracatta satışın her aşamasında tecrübe sahibidir ve sadece satışı değil, satış esanasındaki teknik bilgileri, müşterinin daha önceden başka üreticilerle yaşadığı problemlerin giderilmesi ile ilgili taleplerin, nakliye ile ilgili istenen bilgi ve yardımları, banka prosedürünü, gümrük uygulamalarını ve ihtiyaç duyulabilecek her türlü konuyu izler ve cevaplandırır.

ÖDEME ŞEKLİ NASILDIR?

Satış aşaması bir çok farklı ödeme şekliyle sonuçlandırılabilir, bunun için fiyat asıl etkendir. Müşterinin kredibilitesine, söz konusu malın miktarına, ihracatla ilgili ülkenin yasal prosedürüne vs. bağlı olarak ve müşterininde talebini en iyi karşılayacak şekilde bir ödeme şekli ve planı yapmak Konsan'ın bu konuda izlediği yoldur.

MAL TESLİMİNDEN SONRA TALEBİNİZ OLURSA?

Konsan'da üretilen tüm ruloların üzerine (kenarında kora yakın bir yerde)ID numarası bulunmaktadır. Bu sayede satış sonrasında müşterilerimiz ilgili mal ile ilgili bir detay öğrenmek istediklerinde veya son kullanıcılar opersasyonel anlamda kağıdır daha verimli kullanmak istediklerinde bize ilgili partideki ruloların ID numaralarını bildirebilir ve bu bilgiler neticesinde firmada saklanan numuneler üzerinde testler yapılarak müşterilerimize en doğru bilgi verilebilir.

Bunun dışında daha detaylı taleplerde Konsan'ın ilgili personeli ilgili firmaya gider ve talep edilen bilgiyi müşteriye gerekli bilgileri vererek eğitici şekilde sunar. Kısaca; Konsan satıştan önce, satış esnasında ve satış sonrasında, en son rulo tüketilene kadar müşterisinin yanındadır.